ŠÁTKY STORCHENWIEGE

Šátky na nošení dětí Storchenwiege

Kvalitní šátky které oceňují maminky po celém světě.
Jsou vhodné od narození a vydrží tak dlouho, jak dlouho budete dítě chtít nosit.
Šátky jsou tkány z dvojitého vlákna v obou směrech (osnově i útku), nesráží se, jsou stálobarevné. Tkanina je velmi hustá a odolná proti zatržení.
Mají tvar lichoběžníku, šířka šátku je 70cm, cípy jsou dlouhé 25-30cm.
Délka šátku se počítá podle dlouhé hrany, takže celková délka je delší o délku druhého cípu.
Př.: šátek s udanou délkou 4,6m by měl mít zhruba 4,9m po přičtení druhého cípu. Ve skutečnosti ale šátky mají vždy ještě nějaké centimetry navíc.O přednostech a kvalitách šátků vypovídá i to, že na ně nejsou téměř žádné reklamace.
Šátky jsou kompletně vyrobeny v EU, konkrétně v německém Sasku, v oblasti s velkou tradicí textilní výroby.
Storchenwiege je rodinná firma, která funguje lokálně. Spolupracuje aktivně s porodními asistentkami, laktačními poradkyněmi a poradkyněmi nošení a účastní se pravidelně kongresů a výstav.

Šátky vlastní evropský certifikát Öko-Tex pro děti do dvou let. Tento certifikát se každoročně obnovuje a zaručuje tak pravidelnou kontrolu zdravotní nezávadnosti.


Co říká o šátcích Storchenwiege Anna Pohořálková, poradkyně nošení dětí a školitelka poradkyň v ČR a na Slovensku:


Proč si z nabídky šátků na trhu vybrat právě Storchenwiege?
Storchenwiege ja sázka na jistotu. Jsou to především šátky, které se dobře nosí. Díky hustotě a kvalitě vlákna jsou šátky příjemné i při delším nošení, neřežou nosiče do ramen a děti do stehýnek (obvyklá vada levných šátků). Uzly na šátcích Storchenwiege dobře drží, úvazy nepovolují a není je nutno převazovat (i to je častá chyba levných šátků).
Z kurzů mám zkušenost, že se šátky Storchenwiege se začátečníci velmi rychle učí, látka se dobře dotahuje, odpustí i začátečnické chyby ve vázání.
Velkou předností je jednoduchá údržba a odolnost proti zatržení.